در حال بارگذاری در حال بارگذاری... لطفا چند لحظه صبر کنید...!

کامیون تمام الکتریکی ولتا زیرو توسط کمپانی اشتایر اتریش تولید می شود

نوشته شده توسط:محمدرضا شیری | ۰ دیدگاه

کامیون تمام الکتریکی ولتا زیرو توسط کمپانی اشتایر اتریش تولید می شود

استارت آپ الکتریکی ولتا تراکس اعلام کرد کامیون ولتا زیرو توسط کمپانی اشتایر اتوموتیو در اشتایر اتریش تولید خواهد شد.

این کمپانی از زیرو به عنوان اولین کامیون ۱۶ تنی تمام الکتریکی طراحی شده برای سرویس‌دهی داخل شهری نام برده است. قوای محرکه الکتریکی این کامیون شعاع حرکتی ۱۵۰ تا ۲۰۰ کیلومتری را ارائه می‌کنند و ولتا معتقد است با تولید این محصول باعث کاهش تولید حدود ۱.۲ میلیون تن دی‌اکسید کربن تا سال ۲۰۲۵ خواهد شد.

یکی از ویژگی‌های جالب ولتا زیرو این است که راننده همانند کامیون تسلا در وسط کابین می‌نشیند. همچنین موقعیت راننده در این کامیون بسیار پایین‌تر از کامیون‌های مرسوم می‌باشد. زیرو همچنین دارای طراحی کابین خانه مانند است که باعث می‌شود راننده حداقل میدان دید ۲۲۰ درجه‌ای داشته باشد.

ولتا به دنبال تولید چهار نسخه از زیرو با ظرفیت‌های ۷.۵ تا ۱۹ تنی بوده و می‌خواهد تا سال ۲۰۲۵ ظرفیت تولید سالانه بیش از ۲۷ هزار دستگاهی داشته باشد. یکی از دلایل انتخاب کمپانی اشتایر توسط ولتا نزدیک بودن این تأسیسات به بازارهای هدف است. لندن و پاریس به عنوان دو بازار کلیدی ولتا زیرو اعلام شده‌اند و این کمپانی امیدوار است سرانجام در اروپا، آمریکای شمالی و آسیا حضور یابد.

موسس ولتا گفته است:

همکاری با اشتایر اتوموتیو دستاوردی مهم برای ولتا تراکس بوده و یکی از مهم‌ترین دستاوردهای ما در آستانه تولید کامیون‌های تمام الکتریکی می‌باشد. تیم اشتایر اتوموتیو توانایی‌های خود برای تولید ولتا زیرو را با چندین دهه تجربه تولید کامیون‌های سطح بالا نشان داده است. تولید کامیون‌های ما در اتریش یعنی بازارهای هدف به رسیدن به اهداف خود در زمینه عرضه محصولات و به حداقل رساندن اثرات زیست‌محیطی شتاب می‌بخشد.

  1. هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...

    نوشتن دیدگاه