در حال بارگذاری در حال بارگذاری... لطفا چند لحظه صبر کنید...!

ب‌ام‌و در سال 2040 چه خواهد ساخت؟

نوشته شده توسط:محمدرضا شیری | ۰ دیدگاه

 ب‌ام‌و در سال 2040 چه خواهد ساخت؟

ب‌ام‌و یک‌بار دیگر با معرفی کانسپت جدید و برجسته‌ای که حمل‌ونقل شهری در سال ۲۰۴۰ را تجسم می‌کند مرزهای طراحی را جابجا کرد.

این کانسپت الکتریکی، چهارنفره و جمع‌وجور که i ویژن سیرکولار نام دارد از جلوپنجره کلیوی شکل متفاوتی سود می‌برد و چراغ‌های جلوی آن مشابه محصولات کلاسیک این خودروساز می‌باشد. طراحی جلوپنجره کلیوی شکل به گونه‌ای است که می‌توان از آن برای نمایش گرافیک‌های مختلف نیز استفاده کرد.

بخش طراحی خاص محصولات ب‌ام‌و موسوم به Hofmeister kink نیز به‌روز شده و به‌صورت سطح دیجیتالی نازک در داخل بدنه تک جعبه‌ای گوشه‌دار تجسم یافته است. بدنه خودرو نیز بجای رنگ پذیرای آلومینیوم آند شده طلای سبک بوده اما تمرکز اصلی این کانسپت نه روی طراحی بلکه روی پایداری و حفظ محیط‌زیست بوده است.

در این خودروی دوستدار محیط‌زیست چهار فلسفه ب‌ام‌و یعنی RE:THINK, RE:DUCE, RE:USE و RE:CYCLE بکار رفته است. کل خودرو از متریال بازیافتی ساخته شده و در پایان عمر خودرو نیز می‌توان همه بخش‌ها شامل باتری را به‌طور کامل بازیافت کرد.

ب‌ام‌و معتقد است روش ساخت خودرو به اندازه آلاینده‌های تولیدی آن اهمیت داشته و این شرکت می‌خواهد در طول عمر خودرو به حالت کربن خنثی دست یابد. این شرکت نه تنها می‌خواهد از قوای محرکه الکتریکی بجای درون‌سوز استفاده کند بلکه روی متریال و روش‌های ساخت نیز تمرکز خواهد داشت. ب‌ام‌و به دنبال کاهش ۴۰ درصدی آلایندگی یک خودرو در طول عمر خود تا سال ۲۰۳۰ می‌باشد.

قطعات فلزی محصولات ب‌ام‌و از آلومینیوم و فولاد بازیافتی تولید خواهند شد و باتری حالت‌جامد نیز با استفاده از متریال بازیافتی به دست خواهد آمد. از همین باتری می‌توان دوباره استفاده کرد.

لاستیک‌ها نیز از لاستیک طبیعی پایدار تولید شده و دارای ذرات لاستیک بازیافتی رنگی برای بهبود استحکام و ایجاد ظاهری متمایز هستند.

با نگاهی به کابین می‌توانیم چیزی را ببینیم که شبیه یک تخته غول‌پیکر روی داشبورد می‌باشد. از این نمایشگر از اثرات نوری برای دیدن مغز خودرو در زمان کار استفاده می‌شود و ویژگی مهم آن نبود نمایشگرهای مشهود است. کابین i ویژن سیرکولار همچنین فاقد پشت آمپرهای سنتی می‌باشد.

سرنشینان روی صندلی‌هایی از جنس مواد بازیافتی خواهند نشست. غربیلک فرمان خاص این کانسپت نیز با استفاده از تکنولوژی پرینت سه‌بعدی تولید شده است.

اگرچه i ویژن سیرکولار جزو کانسپت هایی نیست که در نهایت راهی خط تولید می‌شوند اما انتظار می‌رود بسیاری از ایده‌های پایدار و محیط زیستی آن در محصولات آتی این خودروساز بکار روند.


  1. هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...

    نوشتن دیدگاه