در حال بارگذاری در حال بارگذاری... لطفا چند لحظه صبر کنید...!

جنسیس، از سال ۲۰۲۵ به بعد الکتریکی می شود

نوشته شده توسط:محمدرضا شیری | ۰ دیدگاه

جنسیس، از سال ۲۰۲۵ به بعد الکتریکی می شود

خودروهای الکتریکی آینده این صنعت را تشکیل می‌دهند و جنسیس از این موضوع آگاه است. بازوی لوکس هیوندای می‌گوید با آغاز سال ۲۰۲۵ به برندی تمام الکتریکی تبدیل خواهد شد. تا سال ۲۰۳۰ تعداد ۸ خودروی بدون آلایندگی تولید خواهد شد و این برند به دنبال فروش سالانه ۴۰۰ هزار دستگاهی است. جنسیس در سال ۲۰۳۵ می‌خواهد برندی کاملاً کربن خنثی باشد.

این خودروساز کره‌ای استراتژی الکتریکی سازی دوگانه‌ای را در پیش گرفته به این معنی که محصولات تمام الکتریکی و سلول سوختی هیدروژنی تشکیل دهنده برنامه‌های آتی خواهند بود. جنسیس می‌گوید باتری‌های لیتیوم-یونی پرفورمنس بهتری داشته و سلول‌های سوختی نیز قدرت بالاتری ایجاد می‌کنند.

اولین خودروی الکتریکی جنسیس مدل GV60 است که از اواخر سال جاری روانه بازار خواهد شد. اگرچه هنوز مشخصات رسمی این خودرو منتشر نشده اما گفته می‌شود نسخه پایه قدرت ۲۲۶ اسبی داشته و مدل رده میانی از سیستم چهار چرخ محرک سود برده و خروجی ۳۲۵ اسبی را ارائه خواهد نمود. مدل فول GV60 نیز قدرت ۴۳۶ اسب بخاری تولید می‌کند.

GV60 از پلتفرم E-GMP مشترک با هیوندای آیونیک ۵ و کیا EV6 سود می‌برد. اگرچه GV60 خودروی لوکس‌تری است اما EV6 قوی‌تری عضو این گروه بوده و حداکثر قدرت ۵۷۶ اسبی دارد.

یکی از مدیران ارشد جنسیس گفته است:

ما به دنبال برهم‌کنش با تمامی سلایق هستیم. معماری جدید ما با تکنولوژی‌ها و طراحی‌های نفس‌گیر ترکیب شده و تجارب مالکیت منحصربه‌فردی را رقم خواهد زد.

هنوز مشخصات GV60 منتشر نشده اما باید دانست کیا EV6 با باتری ۷۷.۴ کیلووات ساعتی خود برد ۵۲۸ کیلومتری را ارائه می‌کند. نسخه چهار چرخ محرک این خودرو شعاع حرکتی ۵۰۶ کیلومتری دارد.

برنامه‌های جنسیس شامل حمل‌ونقل هوایی نیز هست. این پروژه طولانی‌مدت هیوندای به دنبال تأسیس محل‌هایی در شهرها برای حمل‌ونقل هوایی با مسافت کوتاه است. ظاهراً جنسیس نیز نقشی در این برنامه‌ها خواهد داشت.


  1. هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...

    نوشتن دیدگاه