در حال بارگذاری در حال بارگذاری... لطفا چند لحظه صبر کنید...!

ساندرو با عبور از گلف، پرفروش‌ترین خودروی اروپا شد

نوشته شده توسط:محمدرضا شیری | ۰ دیدگاه

ساندرو با عبور از گلف، پرفروش‌ترین خودروی اروپا شد

در اتفاقی عجیب، داچیا ساندرو با غلبه بر فولکس‌واگن گلف، در جولای سال ۲۰۲۱ به پرفروش‌ترین خودروی اروپا تبدیل شده است. این سوپرمینی ارزان‌قیمت رومانیایی با فروش ۲۰,۴۴۶ دستگاه در جولای، در بین اروپایی‌ها بسیار محبوب شده و برای اولین بار در آمار فروش به مقام اول دست یافته است. مجموعاً ماه گذشته در بازار اروپا ۹۶۷,۸۳۰ دستگاه خودرو به فروش رسیده که پس از چهار ماه رشد، ۲۴ درصد کاهش یافته است. برای مقایسه، در جولای ۲۰۲۰ در اروپا ۱.۲۷ میلیون دستگاه و در جولای ۲۰۱۹ قبل از شیوع کرونا ۱.۳۲ میلیون دستگاه خودرو به فروش رسیده بود.


طی ماه‌های اخیر، نه‌فقط بیماری کرونا بلکه مشکل کمبود چیپ هم روی فروش اکثر خودروسازان و بازارها تأثیر گذاشته و شاهد کاهش فروش زیادی بوده‌ایم. بااین‌حال، هنوز هم فروش هفت ماه نخست سال ۲۰۲۱ در اروپا ۲۴ درصد بیشتر از مدت مشابه سال قبل بوده است. در ماه جولای، فولکس‌واگن علیرغم از دست دادن جایگاه نخست، به لطف گلف با فروش ۱۹,۴۲۵ دستگاه در رتبهٔ دوم، پولو با ۱۷,۳۴۳ دستگاه در رتبهٔ چهارم، تی‌راک با ۱۶,۴۹۴ دستگاه در رتبهٔ پنجم و تی‌کراس با ۱۴,۱۷۰ دستگاه در رتبهٔ هفتم، بیشترین نماینده را در بین ۱۰ خودروی پرفروش بازار اروپا داشته است. این شرکت همچنین علیرغم کاهش فروش ۱۹ درصدی، همچنان پرفروش‌ترین برند اروپا محسوب می‌شود.

دیگر خودروهای لیست پرفروش‌ترین‌های اروپا در ماه جولای نیز شامل تویوتا یاریس با ۱۸,۸۵۸ دستگاه در رتبهٔ سوم، هیوندای توسان با ۱۴,۸۸۳ دستگاه در رتبهٔ ششم، داچیا داستر با ۱۳,۳۲۹ دستگاه در رتبهٔ هشتم، فورد پوما با ۱۳,۲۸۳ دستگاه در رتبهٔ نهم و پژو ۲۰۰۸ با ۱۳,۱۳۴ دستگاه در رتبهٔ دهم می‌شود؛ بنابراین از ۱۰ خودروی پرفروش بازار اروپا، شش خودرو کراس‌اوور، سه خودرو هاچ‌بک ساب‌کامپکت و تنها یک هاچ‌بک کامپکت هستند.

در بخش خودروهای الکتریکی اما فولکس‌واگن با فروش ۵,۴۳۳ دستگاهی ID.3 در صدر قرار دارد و پس‌ از آن رنو زوئی با ۳,۹۷۶ دستگاه و کیا نیرو EV با ۳,۹۵۳ دستگاه قرار گرفته‌اند. در بخش پلاگین‌هیبریدی‌ها، فورد کوگا با فروش ۴,۲۴۷ دستگاه پیشتاز بوده و رتبه‌های بعدی در اختیار پژو ۳۰۰۸ با ۳,۰۳۹ دستگاه و ولوو XC40 با ۲,۹۳۱ دستگاه است. مجموع فروش خودروهای الکتریکی و پلاگین‌هیبریدی در جولای در اروپا ۱۶۰,۶۴۶ دستگاه بوده که ۱۷ درصد از کل فروش خودرو در این قاره را تشکیل می‌دهد. دراین‌بین، سهم دیزلی‌ها هم ۲۲ درصد بوده و بنزینی‌ها با ۵۹ درصد همچنان محبوب‌ترین انتخاب خریداران هستند.

  1. هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...

    نوشتن دیدگاه