در حال بارگذاری در حال بارگذاری... لطفا چند لحظه صبر کنید...!

فولکس‌واگن نیووس جدید بدون نمایشگر مرکزی!

نوشته شده توسط:محمدرضا شیری | ۰ دیدگاه

فولکس‌واگن نیووس جدید بدون نمایشگر مرکزی!

کمبود میکروچیپ ها به یکی از بزرگ‌ترین مشکلات صنعت خودرو تبدیل شده است. برخی از خودروسازان مجبور به توقف موقتی خطوط تولید خود شده‌اند. برخی دیگر نیز به اجبار اقدام به تولید خودروهای ناقص کرده‌اند و حالا باید منتظر رسیدن قطعه‌های ناقص بمانند تا تکمیل شده و سپس روانه مراکز فروش شوند. ما همچنین خودروهایی را دیده‌ایم که فاقد برخی تجهیزات پیشین بوده‌اند.


فولکس‌واگن هم از این قضیه مستثنا نبوده زیرا زنجیره تأمین قطعاتش به خاطر کمبود میکروچیپ ها مختل شده است. پس از گزارش تولید مدل فاکس در برزیل بدون نمایشگر مرکزی، بخش آمریکای لاتین این خودروساز چاره‌ای به جز اتخاذ همین تصمیم برای نیووس (تایگو در اروپا) نداشته است. این کراس اوور کوچک همچنین فاقد سیستم اطلاعات سرگرمی بوده و یک کاور پلاستیکی بجای نمایشگر مرکزی خودنمایی می‌کند.

فولکس‌واگن برزیل برخی تغییرات را در نیووس ۲۰۲۲ اعمال کرده و جالب اینکه تمامی نسخه‌های این کراس اوور ساب کامپکت هم‌اکنون دارای پشت آمپرهای دیجیتالی استاندارد هستند. بله نمایشگر پیش روی راننده وجود دارد اما خبری از نمایشگر مرکزی نیست که خب این موضوعی عجیب است. البته با پرداخت ۳۵۰ دلار می‌توان نمایشگر ۶.۵ اینچی را سفارش داد اما مدل پایه با قیمت معادل ۲۰ هزار دلار فاقد این ویژگی است.

یکی دیگر از جنبه‌های غیرعادی مدل پایه نیووس آن است که فولکس‌واگن هنوز هم به‌صورت استاندارد از دوربین دنده‌عقب در این خودرو استفاده کرده اما خب واضح است که این سیستم بدون نمایشگر به درد نمی‌خورد. احتمالاً در آینده می‌توان سیستم اطلاعات سرگرمی را روی مدل پایه نیووس نصب کرد. شایان ذکر است آپشن پکیج پلی اند تِک نیز وجود دارد که ۸۸۰ دلار قیمت داشته و شامل کروز کنترل تطبیقی و شارژ بی‌سیم است.

  1. هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...

    نوشتن دیدگاه