در حال بارگذاری در حال بارگذاری... لطفا چند لحظه صبر کنید...!

معرفی رسمی آلفا ولف، پیکاپ الکتریکی دیگری از ایالات‌متحده

نوشته شده توسط:محمدرضا شیری | ۰ دیدگاه

معرفی رسمی آلفا ولف، پیکاپ الکتریکی دیگری از ایالات‌متحده

شرکت نوپای آلفا موتور پس از انتشار رندرهای مختلف، رسماً پیکاپ تمام الکتریکی خود بنام ولف را رونمایی کرده است. ولف برخلاف دیگر پیکاپ‌های الکتریکی آمریکا که معمولاً ظاهری آینده‌نگرانه دارند، خیلی معمولی، ساده و حتی قدیمی به نظر می‌رسد. تنها ویژگی قابل‌توجه در جلوی این خودرو یک گارد مشکی‌رنگ با چراغ‌های راهنما است درحالی‌که چراغ‌های جلو زیر یک پانل شیشه‌ای قرار گرفته‌اند.


در پروفیل جانبی خودرو، بچه گلگیرهای برجسته به همراه رینگ‌ها و لاستیک‌های آفرودی به ولف نمای منحصربه‌فردی بخشیده‌اند اما بخش عقبی با چراغ‌های عمودی ساده بیشتر به پیکاپ‌های دههٔ ۹۰ میلادی شباهت دارد. خودرویی که در تصاویر مشاهده می‌کنید یک نمونهٔ نمایشی به رنگ آبی تیره بوده و تا ماه نوامبر در موزهٔ خودروی پترسن در لس‌آنجلس در معرض دیده عموم قرار دارد. این یک نمونهٔ تک کابین است اما آلفا موتور قصد ساخت نسخهٔ یک‌ونیم کابین با نام ولف پلاس و دو کابین با نام سوپرولف را هم دارد.

ولف ۴,۷۷۵ میلی‌متر طول، ۱,۹۳۰ میلی‌متر عرض و ۱,۶۷۶ میلی‌متر ارتفاع داشته و طول قسمت بار آن ۱,۶۵۱ میلی‌متر است. برای این پیکاپ الکتریکی باطری‌های ۷۵ یا ۸۵ کیلووات ساعتی قابل انتخاب خواهد بود و بردی در حدود ۴۴۰ کیلومتر خواهد داشت. ولف در نسخه‌های محرک جلو و چهارچرخ محرک قابل انتخاب بوده و ظرف ۶.۲ ثانیه از صفر به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت می‌رسد. ظرفیت یدک کشی این پیکاپ الکتریکی هم ۱۳۶۰ کیلوگرم اعلام شده است.

به گفتهٔ آلفا موتور، ولف هنوز در مراحل اولیهٔ توسعه قرار دارد و تا سال ۲۰۲۳ روی خط تولید نمی‌رود. این شرکت امیدوار است بتواند قیمت پایهٔ پیکاپ خود را حدود ۳۶ هزار دلار تعیین کند درحالی‌که قیمت نسخهٔ پرچم‌دار آن به حدود ۴۶ هزار دلار خواهد رسید.

  1. هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...

    نوشتن دیدگاه