در حال بارگذاری در حال بارگذاری... لطفا چند لحظه صبر کنید...!

فرمان کانسپت جنرال موتورز، با الگوی دسته بازی

نوشته شده توسط:محمدرضا شیری | ۰ دیدگاه

فرمان کانسپت جنرال موتورز، با الگوی دسته بازی

طراحان جنرال موتورز از طرح کانسپتی برای غربیلک فرمان خودروهای آینده رونمایی کردند که شباهتی با فرمان‌های امروزی ندارد و بیشتر شبیه دسته بازی است.

آیا قرار نیست دیگر غربیلک های فرمان گرد باشند؟ خوب تسلا با مدل اس پلاد این روند را شروع کرده و باید به‌زودی انتظار خودروهای بیشتری با این طراحی را داشته باشیم. نسخه GM شباهت به دسته‌های نینتندو سوئیچ با کنترل‌های لمسی و جای دست چرمی است. درواقع این طرح اشاره‌ای به آینده رانندگی و غلبه سیستم‌های خودران و کاهش نقش راننده نیز دارد.


البته پیش از این بارها در خودروهای کانسپت از فرمان‌هایی با صفحات لمسی یا طرح‌های غیر دایره‌ای استفاده شده اما یکی از ویژگی‌های اکثر آن‌ها، طراحی مینی مالیستی بوده است درحالی‌که لااقل در مورد نسخه جنرال موتورز، این گونه نیست.

طراحان GM توضیحی در مورد نحوه عملکرد این فرمان نداده‌اند. اما از تصویر می‌توان نکاتی عجیب را دریافت. در سمت چپ در زیر انگشت شست، دکمه ترمز قابل اسلاید قرار دارد. پس دکمه سمت راست می‌تواند نشانگر گاز باشد؟ در این صورت آیا گاز و ترمز با دست کنترل می‌شوند؟ در تصویر دوم رانندگی غیر خودران را می‌بینیم که تصویر بزرگراهی در تگزاس را در صفحه آن نشان می‌دهد. جالب اینکه ظاهراً به نظر جنرال موتورز در آینده محدودیت‌های سرعت این بزرگراه کمرنگ‌تر می‌شوند زیرا سرعت نشان داده شده خودرو ۱۰۸ مایل بر ساعت یعنی ۱۷۴ کیلومتر بر ساعت است!

فکر نمی‌کنیم که این طرحی برای قرن ۲۲ باشد زیرا هنوز روی این غربیلک می‌توان نشانگرهای روغن و درجه حرارت را دید و البته نشانگری برای میزان سوخت در سمت چپ وجود دارد که یعنی این یک خودروی غیر الکتریکی است. نکته‌ای که باقی می‌ماند محل قرارگیری کیسه هوا است که جایی برای آن تعبیه نشده است. به‌هرحال به‌عنوان یک کانسپت می‌توان این مورد را نادیده گرفت.

  1. هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...

    نوشتن دیدگاه