در حال بارگذاری در حال بارگذاری... لطفا چند لحظه صبر کنید...!

عربستان سعودی بخشی از سهام پاگانی را خریداری می‌کند؟

نوشته شده توسط:محمدرضا شیری | ۰ دیدگاه

عربستان سعودی بخشی از سهام پاگانی را خریداری می‌کند؟

شرکت ایتالیایی پاگانی سرمایه‌گذار جدیدی را پیدا کرده که وعدهٔ تأمین سرمایه برای توسعهٔ تکنولوژی‌های جدید را داده است. صندوق سرمایه‌گذاری عمومی عربستان سعودی موسوم به PIF برای کمک به تأمین هزینه‌های گام بعدی توسعهٔ محصولات پاگانی، بخشی از سهام این شرکت ایتالیایی را خریداری کرده است. این در حالی است که به‌تازگی PIF در شرکت لوسید هم سرمایه‌گذاری کرده است.


پاگانی در اوایل دههٔ ۹۰ میلادی زمانی متولد شد که هوراچیو پاگانی به‌عنوان یکی از کارکنان قدیمی لامبورگینی تصمیم گرفت فعالیت مستقلی را آغاز کند. وی این کار را با ایجاد بخش نمونه‌سازی و قطعات فیبر کربنی کامپوزیتی برای لامبورگینی آغاز کرد. علاوه بر این، هوراچیو که در طراحی هم تخصص قابل‌توجهی داشت، در سال ۱۹۹۱ مرکز طراحی مودنا دیزاین را تأسیس کرد؛ اما تمام مدتی که وی به این مشاغل مشاوره‌ای مشغول بود، روی طراحی خودروی شخصی خود هم کار می‌کرد.

این طرح سرانجام به ساخت پاگانی زوندا C12 و تولد یکی از افسانه‌ای‌ترین هایپرکارهای تاریخ انجامید. در فرایند توسعهٔ زوندا، شاسی و آئرودینامیک توسط شرکت دالارا تکمیل شد و پیشرانهٔ V12 از بخش AMG مرسدس بنز گرفته شد تا یکی از فوق‌العاده‌ترین خودروهای تمام دوران خلق شود. سپس پاگانی با گذشت زمان زوندا را اصلاح کرد و بیش از ۳۰ نسخهٔ ویژه و خاص از آن تولید کرد تا خریداران را در صف خرید این هایپرکار چند میلیون دلاری قرار دهد.

پاگانی امروزه با مدل هوآیرا به فعالیت خود ادامه می‌دهد که در سال ۲۰۱۱ به‌عنوان جانشین زوندا معرفی شد. هرچند این شرکت در ابتدا در جلب نظر وفاداران زوندا به هوآیرا مشکل داشت اما در ادامه این خودرو جایگاه خود را در بازار رقابتی هایپرکارها پیدا کرده و به یکی از خواستنی‌ترین خودروها تبدیل شد. هوراچیو پاگانی قرارداد با PIF را این‌گونه توصیف کرده است:

این یک گام کلیدی در استراتژی رشد بلندمدت ما است که سرمایه‌گذاری‌های قابل‌توجهی را پیش‌بینی می‌کند تا اطمینان حاصل شود که هایپرکارهای بعدی ما همچنان احساسات منحصربه‌فردی را منتقل خواهند کرد

  1. هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...

    نوشتن دیدگاه