در حال بارگذاری در حال بارگذاری... لطفا چند لحظه صبر کنید...!

جکال، رقیبی سرسخت برای فورد رپتور!

نوشته شده توسط:محمدرضا شیری | ۰ دیدگاه

 جکال، رقیبی سرسخت برای فورد رپتور!

جی ام سی تاکنون پاسخی شایسته به فورد F-150 رپتور نداشته اما پکس پاور با معرفی نسخه جدیدی از جی ام سی سیرا به نام “جکال” به دنبال رقابت با محصول محبوب فورد بوده است.


این کمپانی تیونینگ مستقر در تگزاس پیش از این هم رقیبی برای رپتور با همین نام جکال را تولید کرده هرچند آن خودرو بر اساس شورولت سیلورادو شکل گرفته بود. این بار پکس پاور از دیگر پیکاپ جنرال موتورز استفاده کرده است.

این خودرو با دو پکیج در دسترس است که پکیج مرحله اول باعث می‌شود خودرو با رنگ سفید در صحنه حاضر شود و در پکیج مرحله دوم نیز خودرو رنگ مشکی مخوفی به خود می‌گیرد.

درست همانند سیلورادو جکال، سیرا جکال مرحله ۱ نیز از فنرهای پیچشی ۲.۵ اینچی مسابقه‌ای قابل تنظیم در جلو و شوک‌های ویژه در عقب سود می‌برد. به این موارد با بازوی کنترل بالایی قوی‌تر را اضافه کرد. این تغییرات باعث افزایش چند سانتی‌متری ارتفاع خودرو نسبت به نمونه استاندارد سیرا ۱۵۰۰ شده‌اند و لاستیک‌های ۳۵ اینچی آفرود هم جلوه دیگری به این پیکاپ داده‌اند.

پکیج مرحله ۱ با قیمت ۱۷۹۵۰ دلار در دسترس بوده و شامل کاپوت سفارشی و قوس چرخ های جدید و سیستم اگزوز بورلا می‌باشد. پکس پاور می‌گوید این پکیج برتر از پکیج تریل باس یا AT4 جنرال موتورز است.

اما پکیج مرحله ۲ قیمت ۲۷۹۵۰ دلاری داشته و شامل بهبودهای بیشتر در سیستم تعلیق و کیت بدنه پهن‌تر است. در بخش عقب خودرو نیز از فنرهای تخت جدید برای سواری بهتر استفاده شده است.

در بحث قدرت پکس پاور دست به ارتقای پیشرانه‌های ۸ سیلندر ۵.۳ و ۶.۲ لیتری زده است. به این ترتیب قدرت ۳۵۵ اسبی پیشرانه ۵.۳ لیتری به ۵۰۰ اسب بخار رسیده و پیشرانه ۶.۲ لیتری نیز بجای ۴۲۰ اسب بخار قدرت خروجی ۶۵۰ اسبی دارد. سوپرشارژر اضافه شده به این پیشرانه ۱۲۵۰۰ دلار قیمت دارد.

  1. هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...

    نوشتن دیدگاه