در حال بارگذاری در حال بارگذاری... لطفا چند لحظه صبر کنید...!

والکری اسپایدر، سریع‌ترین محصول روباز تاریخ آستون‌مارتین رونمایی شد.

نوشته شده توسط:محمدرضا شیری | ۰ دیدگاه

والکری اسپایدر، سریع‌ترین محصول روباز تاریخ آستون‌مارتین رونمایی شد.

آستون‌مارتین از نسخهٔ رودستر هایپرکار والکری پرده‌برداری کرده است و آن‌را سریع‌ترین خودروی روباز تاریخ خود می‌داند. سازندهٔ بریتانیایی سعی کرده در این خودرو از طراحی اصلی آدریان نیووی فاصله نگیرد و به همین دلیل تغییرات در طراحی والکری رودستر صرفاً به تغییر لولای درها، تقویت شاسی و تغییرات آئرودینامیکی جزئی در قسمت سقف خلاصه می‌شود.

سقف والکری رودستر اما چیز جز یک پانل ساده نیست که در هنگام باز بودن درها به‌راحتی قابل برداشتن است. ستون میانی این سقف از فیبر کربن ساخته شده و در طرفین آن صفحات شیشه‌ای پلی‌کربنات قابل باز شدن قرار گرفته است. لولای این پانل‌ها نیز در همان جای لولای درهای گالوینگ نسخهٔ کوپه نصب شده است. در همین حال، نوع درهای والکری رودستر هم تغییر کرده و حالا به شیوهٔ پروانه‌ای به سمت جلو باز می‌شود تا ورود و خروج آسانی را فراهم کند.

اما مثل همهٔ خودروهای روباز، والکری رودستر هم برای جبران کاهش استحکام ناشی از حذف سقف، به تقویت نیاز دارد و این یعنی آستون‌مارتین می‌بایست در ساختار فیبر کربنی آن تجدیدنظر می‌کرد. البته این شرکت هیچ اشاره‌ای به میزان اضافه‌وزن نسخهٔ رودستر نکرده است اما می‌گوید این نسخه تنها کمی از والکری کوپه سنگین‌تر است. همچنین فعلاً هیچ اطلاعاتی در مورد تغییرات آئرودینامیکی این خودرو هم منتشر نشده است. بااین‌حال، میدانیم که والکری رودستر در هنگام بسته بودن سقف، می‌تواند به حداکثر سرعتی بیش از ۳۵۰ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند اما در هنگام باز بودن سقف، این عدد به ۳۳۰ کیلومتر بر ساعت کاهش پیدا می‌کند.

بااین‌حال، آستون‌مارتین وعده داده است که والکری رودستر درهرصورتی در پیست به‌طور عجیبی سریع خواهد بود. این شرکت دراین‌باره می‌گوید:

این سریع‌ترین و افراطی‌ترین آستون‌مارتین روباز جاده‌ای است که تاکنون ساخته شده است. والکری اسپایدر به‌گونه‌ای شبیه‌سازی شده که لپ تایم چشمگیری را ثبت کند که معمولاً در خودروهای جاده‌ای قابل‌دستیابی نیست

والکری اسپایدر اما در قوای محرکه هیچ تفاوتی با نسخهٔ کوپه ندارد که این یعنی در اینجا هم شاهد همان پیشرانهٔ ۶.۵ لیتری V12 تنفس طبیعی ۱۰۰۰ اسب بخاری و سیستم هیبریدی ۱۶۰ اسب بخاری ساخت ریماک هستیم که مجموعاً ۱۱۵۰ اسب بخار قدرت و ۹۰۰ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند.

به گفتهٔ آستون‌مارتین، فعلاً اولین پروتوتایپ‌های والکری رودستر در دست توسعه هستند و پس از پایان یافتن فرایند توسعه، اطلاعاتی مثل وزن، لپ تایم‌ها و موارد دیگر اعلام خواهند شد. از این خودرو تنها ۸۵ دستگاه ساخته خواهد شد اما خریداران بیشتری از این تعداد برای خرید آن ثبت‌نام کرده‌اند و به همین دلیل آستون‌مارتین از بین آن‌ها خریداران خاصی را انتخاب خواهد کرد. والکری رودستر در هردو مدل فرمان چپ و فرمان راست ساخته می‌شود و تحویل اولین نمونه‌های آن به خریداران در نیمهٔ دوم سال ۲۰۲۲ انجام خواهد گرفت. قیمت این نسخه هنوز اعلام نشده است اما والکری کوپه ۲.۳ میلیون پوند معادل ۳.۲ میلیون دلار قیمت دارد.

  1. هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...

    نوشتن دیدگاه