در حال بارگذاری در حال بارگذاری... لطفا چند لحظه صبر کنید...!

پنجاه‌سالگی پیروزی مرسدس ۳۰۰ SEL 6.8 در مسابقه اسپا

نوشته شده توسط:محمدرضا شیری | ۰ دیدگاه

پنجاه‌سالگی پیروزی مرسدس ۳۰۰ SEL 6.8 در مسابقه اسپا

اولین موفقیت بزرگ AMG در موتوراسپرت پنجاه‌ساله شده و مرسدس بنز این رویداد را با ساخت سه نسخهٔ ویژه از خودروهای مسابقه‌ای خود جشن گرفته است. مرسدس بنز ۳۰۰ SEL 6.8 که توسط «هانس هایر» و «کِلمنس شیکنتانز» رانده می‌شد، در سال ۱۹۷۱ در یک کلاس پیروز شده و آن‌قدر خوب عمل کرد که در کل این مسابقات افسانه‌ای مقام دوم را کسب نمود. این خودرو که «خوک قرمز» نام گرفته بود، با شکست دادن خودروهای مسابقه‌ای بسیار سبک‌تر، وجههٔ AMG را بالا برده و نشان داد که این برند نوپای آن زمان، در آینده می‌تواند به شرکتی فوق‌العاده قدرتمند تبدیل شود.

مرسدس بنز برای بزرگداشت این پیروزی، سه خودرو مسابقه‌ای تک ساخت با رنگ‌آمیزی مشابه ۳۰۰ SEL 6.8 تولید کرده است. این مجموعه شامل یک SLS AMG GT3، یک AMG GT3 سال ۲۰۱۶ و یک نمونه از نسخهٔ کنونی AMG GT3 می‌شود. هر سه خودرو در داخل از کنسول میانی فیبر کربنی برخوردارند که روی آن یک پلاک سالگرد با امضای بنیان‌گذار AMG نقش بسته است. هیچ‌کدام از این سه خودرو طبق قوانین فیا به فروش نمی‌رسند که این به پیشرانهٔ ۶.۳ لیتری V8 تنفس طبیعی آن‌ها امکان تولید ۶۵۰ اسب بخار قدرت را می‌دهد.

مرسدس AMG GT3 مدل ۲۰۲۰ به‌غیراز برخورداری از پیشرانهٔ قوی‌تر، کاملاً شبیه به خودروی مسابقه‌ای است که در حال حاضر در پیست‌های جهان رقابت می‌کند. دو خودروی دیگر اما برای این نسخهٔ ویژهٔ تک ساخت، دوباره تولید شده‌اند. AMG GT3 مدل ۲۰۱۶ شماره شاسی ۱۰۰ دارد و به همین دلیل بازآوری شده درحالی‌که SLS GT3 هم خودروی بسیار خاصی است زیرا با استفاده از آخرین بدنه‌ای که AMG در کارخانهٔ خود داشته ساخته شده است.

ازآنجایی‌که این سه خودرو بسیار خاص و منحصربه‌فرد هستند، قیمت بالایی هم دارند به‌گونه‌ای که SLS AMG GT3 با قیمت ۶۵۰ هزار یورو، AMG GT3 مدل ۲۰۱۶ با قیمت ۵۰۰ هزار یورو و AMG GT3 مدل ۲۰۲۰ با قیمت ۵۷۵ هزار یورو به فروش می‌رسند. این سه خودرو طی ۲۴ ساعت آینده در پیست اسپا به نمایش درمی‌آیند.

  1. هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...

    نوشتن دیدگاه