در حال بارگذاری در حال بارگذاری... لطفا چند لحظه صبر کنید...!

۴۱ درصد از خریداران، خودروی بعدی آن ها الکتریکی یا هیبریدی خواهد بود.

نوشته شده توسط:محمدرضا شیری | ۰ دیدگاه

۴۱ درصد از خریداران، خودروی بعدی آن ها الکتریکی یا هیبریدی خواهد بود.

یک مطالعهٔ جالب نشان داده است که تعداد زیادی از خریداران ترجیح می‌دهند یک مدل هیبریدی یا الکتریکی را به‌عنوان خودروی بعدی خود انتخاب کنند. موسسهٔ EY در ۱۳۰۰ کشور مختلف مثل آمریکا، کانادا، چین، آلمان، استرالیا، سنگاپور و نیوزلند، از ۹ هزار نفر نظرسنجی کرده و از آن‌ها خواسته قوای محرکهٔ خودروی بعدی خود را انتخاب کنند. در این نظرسنجی، ۴۱ درصد از افراد گفته‌اند که می‌خواهند در آینده یک خودروی الکتریکی شده (شامل تمام الکتریکی، پلاگین‌هیبریدی و هیبریدی) داشته باشند اما اعداد بسته به کشور بسیار متفاوت هستند.

در ایالات‌متحده، ۶۶ درصد از افراد موردبررسی گفته‌اند که خودروی بعدی آن‌ها پیشرانهٔ درون‌سوز خواهد داشت درحالی‌که ۲۸ درصد از آن‌ها یک خودروی الکتریکی، هیبریدی یا پلاگین‌هیبریدی را برای خرید بعدی خود در نظر دارند. دراین‌بین، فقط یک درصد از آمریکایی‌ها خودروهای هیدروژنی را در نظر گرفته‌اند و ۴ درصد هم گفته‌اند مطمئن نیستند و باید دربارهٔ قوای محرکۀ مختلف بیشتر بدانند. در استرالیا، ۷۵ درصد گفته‌اند خودروی بعدی آن‌ها بنزینی یا دیزلی خواهد بود و تنها ۱۷ درصد به الکتریکی‌شده‌ها تمایل نشان داده‌اند.

در کره جنوبی اما داستان کاملاً متفاوت است زیرا ۵۱ درصد گفته‌اند خودروهای الکتریکی‌شده را خریداری خواهند کرد و ۳۲ درصد خودروهای درون‌سوز را انتخاب کرده‌اند. در سنگاپور هم ۵۳ درصد از افراد موردبررسی، به خودروهای الکتریکی‌شده تمایل نشان داده‌اند. این اعداد جهش قابل‌توجهی را نسبت به سپتامبر ۲۰۲۰ نشان می‌دهند زیرا در آن زمان در همین نظرسنجی، فقط ۳۰ درصد از افراد گفتند که خودروی بعدی آن‌ها الکتریکی یا هیبریدی خواهد بود. یکی از دلایل افزایش علاقه به خودروهای الکتریکی، شیوع بیماری کرونا است که آگاهی زیست‌محیطی خریداران را بیشتر کرده است.

  1. هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...

    نوشتن دیدگاه