در حال بارگذاری در حال بارگذاری... لطفا چند لحظه صبر کنید...!

روز شمار برای معرفی مرسدس ویژن EQXX

نوشته شده توسط:محمدرضا شیری | ۰ دیدگاه

روز شمار برای معرفی مرسدس ویژن EQXX

مرسدس پاییز سال پیش اولین جزئیات از ویژن EQXX را منتشر کرد.

ژرمن‌ها از آن زمان تاکنون جزئیات چندانی را درباره این خودرو اعلام نکرده بودند اما امروز شاهد انتشار تصویر تیزری جدیدی از این خودروی الکتریکی مرموز بوده‌ایم.

این خودروساز خوش‌نام بازهم به چیز زیادی اشاره نکرده اما در تصویر می‌توانیم نمای جلوی گیرا که شباهت‌هایی با پروجکت وان و ویژن EQ سیلور آرو کانسپت دارد را تشخیص دهیم. از دیگر موارد قابل‌ذکر می‌توان به چراغ‌های نرم و نازک اشاره کرد که توسط نوار نورانی نازکی به یکدیگر متصل شده‌اند. این خودروی مفهومی همچنین از ورودی هوای پهنی در بخش پایینی سود برده و کاپوت نیز دارای ورودی هوا بوده و لوگوی بزرگ مرسدس نیز بر پیشانی EQXX خودنمایی می‌کند.

اطلاعات زیادی از این خودرو در دست نیست اما بدنه انحنادار و گلگیرهای پف کرده جزو ویژگی‌های طراحی آن هستند. در تیزرهای پیشین نیز خط سقف خمیده و چراغ‌های عقب متمایز به شدت جلوه کرده‌اند.

مرسدس قبلاً از ویژن EQXX به عنوان قدم بعدی در توسعه خودروهای الکتریکی نام برده زیرا این محصول دارای شعاع حرکتی و راندمانی استثنایی خواهد بود. گفته می‌شود شعاع حرکتی این خودرو حدود ۱۲۰۷ کیلومتر خواهد بود.

این رقم واقعاً احساس‌برانگیز است اما شعاع حرکتی تنها بخشی از داستان است زیرا ویژن EQXX با کمک گروه قوای محرکه پرفورمنس بالا توسعه یافته، شرکتی که تمرکز اصلی‌اش روی توسعه تکنولوژی و قوای محرکه فرمول ۱ بوده است. به این ترتیب خودروی موردبحث می‌تواند قدرت بالایی داشته باشد.

اگرچه مرسدس در ارائه اطلاعات بیشتر خساست به خرج داده اما شاید ویژن EQXX در ۲۲ جولای و زمان معرفی استراتژی به‌روز شده شرکت معرفی شود. مراسم استراتژی به‌روز مرسدس روی خودروهای الکتریکی تمرکز خواهد داشت و گفته شده این شرکت در آن مراسم برنامه‌های خود برای حذف اکثر پیشرانه‌های درون‌سوز تا اواخر دهه جاری میلادی را اعلام خواهد کرد.

  1. هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...

    نوشتن دیدگاه